Fundacja WOŚP oraz Allegro uruchomili specjalny serwis aukcyjny. Korzystanie z niego jest darmowe, a wpłaty za wygrane aukcje wpływają bezpośrednio na konto Fundacji.

Miasto Gdańsk uruchomiło aukcje z unikatowymi przedmiotami/ usługami/gadżetami związanymi z Gdańskiem.


Wśród licytowanych rzeczy znajdziemy:
1.
STS Zaruski historyczny żaglowiec Twój na 1 dzień!

Mamy dla Was nie lada gratkę. Tym razem na aukcji WOŚP pojawia się okazja, by przez jeden dzień poczuć się jak bajkowy bohater czy filmowy zdobywca, który wyprawia się pięknym żaglowcem wraz ze swoją załogą, by przeżyć przygodę życia :) I to w czasie największego zlotu sezonu żeglarskiego w Gdańsku – podczas czterodniowego festiwalu morskiego „Baltic Sail”.

 

 

 

2.Obraz namalowany przez orangutanicę Gdańsk ZOO

Obraz swoją szczególną wartość zawdzięcza wyjątkowej autorce - orangutanicy Rai mieszkającej w gdańskim zoo.

Dzieło o wymiarach 42 x 29,7 cm zostało wykonane nietoksycznymi farbami plakatowymi, techniką dowolną. Praca została stworzona dla Michała Krause, wieloletniego opiekuna Rai.

Raja swojej malarskiej pasji lubi oddawać się w samotności, poświęcając na przygotowanie kompozycji nawet kilka godzin. Przykłada ogromną wagę do najmniejszych detali, by ostateczny efekt był zgodny z jej oczekiwaniami.

 

 

3. Pakiet startowy nr 1 w 5. Gdańsk Maraton

Gdański Ośrodek Sportu postanowił przeznaczyć na rzecz 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pakiet startowy z numerem 1 uprawniający do udziału w 5. Gdańsk Maratonie.

5. Gdańsk Maraton /14 kwietnia 2019/ – to impreza w wyjątkową trasą, w wyjątkowym mieście! Udział w tym wydarzeniu zapewnia nie tylko sportowe emocje i możliwość ustanawiania nowych rekordów życiowych. To także wyjątkowa, przyjazna i szybka trasa biegu, dzięki której w ciągu tych kilku godzin potrzebnych na jej pokonanie, można poznać wiele ciekawych, często symbolicznych miejsc na mapie Gdańska.

 

 

 

4.Pakiet startowy z nr. 1 w Triathlon Gdańsk

Gdański Ośrodek Sportu postanowił przeznaczyć na rzecz 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pakiet startowy z numerem 1 uprawniający do udziału w gdańskim triathlonie.

Triathlon Gdańsk 2019 /14 lipca 2019/ –to wydarzenie, które od kilku lat kumuluje potężną dawkę sportowych emocji w wyjątkowej, nadmorskiej scenerii. Setki zawodników co roku wybiera Gdańsk na miejsce startu w fantastycznym wydarzeniu na dystansie olimpijskim, tworząc tutaj swoje sportowe historie. Wyzwanie podejmują doświadczeni, czołowi triathloniści, ale nie brakuje również wielu debiutantów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tą dyscypliną. Wszystkim uczestnikom podejmującym to wyzwanie, oprócz emocji towarzyszy wyjątkowa, nadmorska sceneria - wody Zatoki Gdańskiej oraz rozległy Park Nadmorski im. Ronalda Reagana.

 

 

5.Koszulka z aut. Jarosława Kubickiego_Lechia Gdańsk

Koszulka jest podpisana przez piłkarza. Zawiera datę i wynik spotkania, a także zawiera hasło „ My tworzymy historię".

 Koszulka w rozmiarze europejskie "M".

 Do koszulki dołączony jest certyfikat autentyczności.

 

 

6. Piłka z aut. mistrza świata- Piotra Nowakowskiego

Piłka z autografem Piotra Nowakowskiego- Złotego Medalisty z Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej z 2014 i 2018 roku, reprezentanta Polski, grającego na pozycji środkowego.

 Od sezonu 2017/2018 jest zawodnikiem Trefla Gdańsk.

 

 

 

7. Bursztynowa kolia "QULE"

Bursztynową kolię "Qule" zaprojektowaną specjalnie przez S&A Studio Design. Ten sam model kolii wręczył w imieniu gdańszczan- Paweł Adamowicz Prezydent Gdańska- księżnej Cambridge- Kate.

  Miało to miejsce 18 lipca 2017 roku w Dworze Artusa podczas oficjalnej wizyty brytyjskiej pary książęcej. Prezentowany naszyjnik składa się z pozłacanych elementów, naturalnego bursztynu bałtyckiego w kolorze mlecznym w kształcie kuli oraz łańcucha pokrytego unikalną czarną powłoką. Do każdego wyrobu S&A dołączony jest certyfikat autentyczności potwierdzający unikatowy charakter biżuterii i gwarantujący jej najwyższą jakość. Każdy naszyjnik „Qule” ma swój numer seryjny, który umieszczony jest na specjalnym Certyfikacie Autentyczności Kolekcji. Prezentowany naszyjnik ma numer Q61Ag.

 

 

 

8.STADION ENERGA GDAŃSK Loża VIP dla 10 osóo

Oglądanie meczu Lechia Gdańsk – Piast Gliwice w ekskluzywnej loży VIP to niezwykłe przeżycie, nie tylko dla fanów klubu z Gdańska lub Gliwic. To wyjątkowa szansa na spędzenie czasu z rodziną, przyjaciółmi czy partnerami biznesowymi w niezwykłym otoczeniu jednego z najpiękniejszych stadionów na świecie.

Niepowtarzalna licytacja obejmuje:

10 biletów na mecz

3 miejsca parkingowe na parkingu VIP

dedykowaną obsługę kelnerską

nielimitowany catering i open bar

Loża dostępna jest nie tylko w trakcie samego wydania. Można z niej korzystać dwie godziny przed i po meczu.
Więcej szczegółów na stronie www.StadionEnerga.pl

 

 

 

 

9. Fragment szkicu fresku "Nieba Polskiego"

Fragment szkicu kolorystycznego powstałego w związku z rekonstrukcją freskowego działa "Niebo Polskie" autorstwa Bolesława Cybisa i Jana Zamoyskiego, namalowanego w 1938 roku w auli Gimnazjum Macierzy Szkolnej w Gdańsku. W 2018 roku dzięki staraniom samorządu Województwa Pomorskiego, we współpracy z gdańską akademią Sztuk Pięknych odtworzono dzieło wystroju malarskiego auli. 

Rekonstrukcji dokonał zespół artystyczno- badawczy, którym kierował prof. Jacek Zdybelnna Radwan.

Dzieło to ukazuje grupy etnograficzne zamieszkujące teren województwa pomorskiego, przybliżając jego historię z okresu dwóch wojen światowych.

 

 

10. Krzesełko prosto z trybuny STADIONU ENERGA GDAŃSK

Licytowane krzesełko typu Sigma oznaczone jest numerem 27. Jego rozmiary to 82 cm wysokości, 48 cm szerokości i 54 cm głębokości (w pozycji zamkniętej 30 cm). Składa się z automatycznie składającego się siedziska wykonanego z poliamidu oraz specjalnej antykorozyjnej stalowej ramy osadzonej na czterech kółkach. Krzesełko waży około 20 kg i nadaje się zarówno do użytku biurowego, domowego jak i zewnętrznego. Ze względu na dużą odporność na warunki atmosferyczne nadaje się na balkon, do ogródka lub do własnego boiska sportowego.

 

 

 

11. Książka "Kamerdyner Miłość Wojna Zbrodnia" UNIKAT

Unikatowy egzemplarz książki pod tytułem "Kamerdyner Miłość Wojna Zbrodnia"

z autografami twórców filmu "Kamerdyner":

reżysera filmu Filipa Bajona
scenarzysty Marka Klata
scenarzysty i współproducenta Mirosława Piepki
współproducentki Olgi Bieniek
aktorek- Marianny Zydek i Anny Radwan

Dzieło to ukazuje grupy etnograficzne zamieszkujące teren województwa pomorskiego, przybliżając jego historię z okresu dwóch wojen światowych.

 

 

12.Voucher na 2-dniowy pobyt w Hotelu Arkon w Gdańsku

Hotel Arkon Park to nowoczesny obiekt posiadający 81 pokoi gotowych ugościć nawet 163 osoby. Na terenie obiektu znajduje się centrum fitness z w pełni wyposażoną siłownią, 2 kortami do squasha i strefą relaksu. W skład tej ostatniej wchodzą, m.in. sauny: sucha i parowa oraz strefa wypoczynkowa.

 

 

 

 Wszystkie powyższe aukcje znajdują się na stronie Allegro Miasto Gdansk

Gdańsk dla Orkiestry

_DSC4867
_DSC4868
_DSC4869
_DSC4716
_DSC4719
_DSC4722
_DSC4729
_DSC4730
_DSC4732
_DSC4734
_DSC4738
_DSC4739
_DSC4741
_DSC4742
_DSC4745
_DSC4748
_DSC4749
_DSC4752
_DSC4753
_DSC4755